2. EBAT Kongresi 2. EBAT Kongresi

 

Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

 

Birincisi, Antalya' da 27-30 Ekim 2018 tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirilen uluslararası “AVRASYA BİYOKİMYASAL YAKLAŞIMLAR & TEKNOLOJİLER (EBAT) KONGRESİ” nin ikincisini 26 Ekim - 29 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya' da düzenlenecek olmasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 2. EBAT Kongresi, Biyokimya, biyoteknoloji, biyomedikal mühendislik ve biyomateryallerin çeşitli yönlerine odaklanan en kapsamlı konferans olacaktır. Konferansımız, akademik ve endüstri profesyonellerinin bölgedeki son gelişmeleri tartışmaları ve fikir alışverişinde bulunmaları için bir platform sağlamaktadır.

Dünyanın dört bir yanından gelenleri ağırlamaktan gelen uzun bir geleneğe sahip olan ev sahibi şehrimiz "ANTALYA", en çok rağbet gören destinasyonlar arasında yer alıyor

2. EBAT kongresinin ana hedefi, bilim adamları, mühendisler ve endüstri arasındaki gerçek bir uluslararası işbirliği atmosferinde ortak bir platformdaki en son gelişmeleri, yenilikleri ve  dünyaca ünlü araştırmacıları bir araya getirerek kaliteli araştırmaları ve bu araştırmaların gerçekleştirilmesini teşvik etmektir. Ayrıca, çeşitli üniversitelerden lisans düzeyinde genç ve başarılı öğrencilerin katılımını teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Böylelikle, harika bilim dünyasını bu genç akıllara tanıtarak, onları bilim dünyasına kazandırmak ve ilerlemelerini sağlamayı hedeflemekteyiz. 

Önceki konferans Protein Saflaştırma ve Teknolojileri, Endüstriyel Enzim Uygulamaları, Biyoteknoloji/ Biyotransformasyon, Bionanoteknoloji/Biyomühendislik, Moleküler Biyokimya, Biyoinformatik, Biyofizik/ Biyoanalitik, Biyosensörler ve Biyomateryaller, Biyolojik Aktivitenin Belirlenmesi, Doğal Ürünlerin Biyokimyası, Biyomoleküller ve Metabolitler ve Biyosorpsiyon gibi konuları kapsamaktaydı. Ancak, ikinci kongremizde, sağlık hizmetleri ve araştırmanın geleceğini şekillendiren eğilimleri ve yenilikleri keşfetmek amacıyla, özellikle çeşitli hastalıkların tanı, izleme ve tedavisindeki gereklilikleri göz önüne alınarak; kök hücre, biyomateryaller ve doku mühendisliği, ekzosomal/sıvı biyopsi ve proteomiks gibi konuları dahil etmiş bulunmaktayız. Bilimsel program; farklı ülkelerden gelen katılımcıların, sözlü veya poster sunumlarını, bunun yanı sıra alanında önde gelen çağrılı konuşmacıların sunumlarını da içerecektir.

Kongreye olan katkılarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür eder, 26 - 29 Ekim 2019 tarihleri arasında sizi Antalya'da ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 

 
Saygılarımla            
 Düzenleme Komitesi Adına
    Prof. Dr. Emel EMREGÜL 
   2. EBAT Kongre Başkanı  

Announcements

Invited Speakers

Detailed information about the congressional participation fee ...

Archive

Past congresses and congressional documents...

Sponsorship

Click to sponsor the Congress